Giriş Yap    Üye Ol   
Filtreler
Otomobil Arazi, SUV, Pick-up Motosiklet Minivan & Panelvan Ticari Araçlar Tarım Araçları Klasik Araçlar Karavan ATV-UTV
Hesap
Yeni İlan Giriş Yap Üye Ol
Araç Türü » Marka » Model

Sözleşmeler ve Kurallar

Bireysel Üyelik Sözleşmesi

İkinci el araç piyasasının en hareketli ve tamamıyla ÜCRETSİZ alım-satım sitesi www.alsanaaraba.com’u tercih ettiğiniz için teşekkürler. Siz değerli ziyaretçilerimizin

ALSANAARABA.COM’un seçkin ve ÜCRETSİZ hizmet ve servislerinden faydalanabilmek için üye olmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

1. İşbu Üyelik Sözleşmesi (bundan böyle SÖZLEŞME olarak anılacaktır), ALSANAARABA.COM tarafından işletilen www.alsanaaraba.com internet adresinde ürün alımı veya satışı yapmak üzere yer alan tüm özel ve tüzel kişi ve kurumlar (bundan böyle KULLANICI veya ÜYE olarak anılacaktır) ile ALSANAARABA.COM arasında üye kayıt aşamasında yapılmıştır.

2. www.alsanaaraba.com’a üyelik hakkınız, “üyelik formunu” eksiksiz doldurulmanızın ardından aktif hale gelecektir. Bu forma aktarılan bilgilerin doğruluğunu üyelik isteğinde bulunan KULLANICI kayıtsız şartsız taahhüt eder. Üyelik başvuru formuna bilgi girişi yaparken, bilgi formunda istenilen hususların eksiksiz ve açık doldurulması zorunludur.

3. KULLANICILAR, ALSANAARABA.COM’a üye olmak aracılığıyla işbu SÖZLEŞMENİN tamamını okuduklarını, içeriğini tamamıyla anladıklarını ve tüm maddelerini kayıtsız şartsız kabul ettiklerini ve onayladıklarını peşinen taahhüt ederler.

4. Bu üyelik ilişkisi sanal bir ortamda oluştuğu için, kullanıcının üyelik başvurusu girdisinin tamamlanması, başvurunun da aynı düzeyde, ALSANAARABA.COM tarafından kabulü ile ŞÖZLEŞME teşekkül etmiş olur. Karşılıklı hak ve yükümlülükler başvurunun kabulü ile yürürlüğe girer.

5. ALSANAARABA.COM, SÖZLEŞMEYİ tek taraflı olarak değiştirme ya da tadil etme hakkına sahiptir.

6. KULLANICILAR, www.alsanaaraba.com içinde ürünlerini tanıtmak için kendilerine özel olarak hazırlanan sayfaları ücretsiz olarak kurabilir, hizmet/servislerden ücretsiz olarak faydalanabilirler. ALSANAARABA.COM, www.alsanaaraba.com tarafından verilen hizmetler karşılığında KULLANICILARINDAN herhangi bir ücret talep etmemektedir. Bununla birlikte KULLANICILAR, www.alsanaaraba.com üzerinden gerçekleştirdikleri ticaretten, alım/satımdan kaynaklanabilecek tüm banka komisyonu, BSMV, KDV, ÖTV, vergi, pul, harç, vs. ödemeleri ilgili kurumlara yapmayı kabul ve beyan eder.

7. ALSANAARABA.COM ücretsiz olarak sunduğu hizmet/servisleri ücretli yapma, hizmet/servislere yenisini ekleme, mevcut hizmet/servisleri kapsam ve sunum koşullarını değiştirme, üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını saklı tutar.

8. www.alsanaaraba.com siyasi amaçlı veya başkalarına saldırı amaçlı kullanılamaz.

9. Yasalara aykırı ve genel ahlak prensibine uygun olmayan kişisel kimliklere saldırı mahiyetinde ilan verilemez. Yasalara göre, suç sayılan bir eylem aracı olarak www.alsanaaraba.com girdileri kullanıldığı zaman yasal mercilerden bir talep vuku bulursa, bu KULLANICI veya KULLANICILAR hakkındaki bilgiler gerekli yerlere istem doğrultusunda verilecektir.

10. ALSANAARABA.COM’un iptal ettiği veya üyelikleri sözleşme maddeleri gereğince iptal edilen kullanıcıların üyelik bilgileri ALSANAARABA.COM tarafından saklanacaktır.

11. Üyelik sözleşme maddeleri gereğince iptal edilen KULLANICILAR dışında, üyeliklerini iptal eden KULLANICILAR, ALSANAARABA.COM’a kullanıcı destek formu doldurarak başvurma suretiyle üyeliklerine geri alabileceklerdir.

12. ALSANAARABA.COM, veri tabanına yapılabilecek saldırılar sonucu üyelik bilgilerinin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi ve bunların kötü niyetli kullanılması halinde doğabilecek sonuçlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

13. ALSANAARABA.COM, “ilanların içeriğini öğrenme maksadıyla görüntülemeye ve www.alsanaaraba.com arayüzünü kullanmaya” izin vermekte olup bunun dışında bir amaçla veri tabanı üzerinden belirli bir sayıda veya bütününe yönelik olarak ilanlara ulaşılmaya çalışılması; ilanların, KULLANICI bilgilerinin, tasarımların, kod ve yazılımların, veri tabanında bulunan bilgilerin kısmen ya da tamamen kopyalanması, bunların başka mecralarda doğrudan ya da dolaylı olarak yayınlanması, derlenmesi, işlenmesi, değiştirilmesi, başka veri tabanlarına aktarılması, bu veri tabanından üçüncü kişilerin kullanımına açılması; ALSANAARABA.COM üzerindeki ilanlara link verilmesi de dahil olmak üzere benzer fiillerin işlenmesine ALSANAARABA.COM tarafından müsaade edilmemekte ve rıza gösterilmemektedir. Bu tür fiiller hukuka aykırıdır ve ALSANAARABA.COM’un talep, dava ve takip hakları saklıdır.

14. www.alsanaaraba.com' un amacı, herkesin ilan verebileceği 24 saat açık bir sanal oto pazarı hizmeti sunmaktır. Hizmetin arzı veya üyelerin girdileri yönünden ALSANAARABA.COM;a hiçbir sorumluluk yüklenemez. KULLANICILAR arasındaki hiçbir işlemde, ALSANAARABA.COM’a bizzat taraf olduğu özel anlaşmalar dışında, hukukisorumluluk taşımaz.

15. ALSANAARABA.COM’un tamamıyla kontrolü dışında, internet kullanımından (elektrik kesintisi, donanım problemleri, altyapı sorunları, doğal afetler, vs. gibi) dolayı birçok sorun yaşanabilir. Bu ve bunun gibi sebeplerden, ALSANAARABA.COM hiçbir şekilde sürekli, kesintisiz ve güvenli hizmet vereceğini garanti veya taahhüt etmez, oluşacak her türlü doğrudan ya da dolaylı kayıp ve zararlardan ALSANAARABA.COM’un sorumlu tutulamayacağını KULLANICI kabul ve taahhüt etmektedir.

16. İsim haklı marka haklarına tecavüz şeklinde kullanım yapılamaz. Uygulaması ne şekilde olursa olsun haksız rekabet doğuracak kullanım yapılamaz. KULLANICI, www.alsanaaraba.com’u haksız rekabet yaratmak, diğer üyelere zarar vermek, rakiplerini zor duruma düşürmek, kara para aklamak amacıyla veya yasal olmayan, kanunen yasak, ahlaka aykırı mal ve hizmet işlemleri yapmak için kullanamaz. KULLANICI, www.alsanaaraba.com kanalıyla yapacağı her bir işlemin, ilgili hukuk düzeninin koyduğu ithalat, ihracat, gümrük, kambiyo, standartlar hakkındaki hükümler de dahil olmak üzere tüm mevzuata uygun olacağını, gerekli tüm izin ve ruhsatları alacağını, yasalara aykırı davranmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

17. Her türlü kullanım ve yazılımlarda telif hakları ve eser haklarına tecavüz edilmeyecektir. Her türlü telif hakkı ve insan hakları sorumluluğu KULLANICIYA aittir. Bu sebeple ALSANAARABA.COM’a rücu kesinlikle mümkün değildir.

18. www.alsanaaraba.com üzerinden gerçekleşen işlemler ile ALSANAARABA.COM’un doğrudan veya dolaylı olarak herhangi bir bağlantısı olmamasından mütevellit, KULLANICILAR, www.alsanaaraba.com’daki işlemlerden dolayı ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklar ve akabinde bu anlaşmazlıkların yaratacağı her türlü iddia, talep veya hasar beyanlarından, ALSANAARABA.COM sahiplerini, temsilcilerini ve/veyaçalışanlarını sorumlu tutmamayı, tazminat talep etmemeyi ve üçüncü kişi ve kurumlar tarafından kendisine yöneltilecek her türlü talepten muaf tutmayı işbu SÖZLEŞME'yi onaylayarak ve www.alsanaaraba.com’a üye olarak peşinen kabul ve beyan eder.

19. ALSANAARABA.COM hiç bir şekilde, diğer ÜYELERİN KULLANICI ile sözleşme yapacaklarını, iyi niyetli olduklarını, borçlarını ifa kabiliyetlerinin varlığını, borçlarının ifasını, beyanlarının doğruluğunu, işlem yapmaya yetkili olduklarını, verilen malların ayıpsız olacağını ve benzer diğer hususları garanti etmez. ALSANAARABA.COM, KULLANICININ gireceği hukuki ilişkilere tamamen yabancıdır ve bunlara ilişkin hiç bir sorumluluğu yoktur. Sorumluluğun tamamı KULLANICIYA aittir.

20. ALSANAARABA.COM, www.alsanaaraba.com üzerinde hileli, siyasi ve dini amaçlı, yanıltmaya yönelik, eksik ve/veya yanlış beyanda bulunan ve/veya herhangi bir satın alma/satış işlemi gerçekleştiren KULLANICILARIN tek taraflı olarak herhangi bir onay gerektirmeden ve önceden uyarıda bulunmadan geçici ve/veya süresiz olarak üyelikten ihraç etme, hiçbir sebep beyan etmeden istediği KULLANICILARIN üyeliklerine son verme hakkına haizdir.

21. ALSANAARABA.COM ve KULLANICI, hukuken tamamen bağımsız taraflardır. Bu iki bağımsız taraf arasında herhangi bir iş ortaklığı ve/veya işçi/işveren ilişkisi bulunmamaktadır.

22. ALSANAARABA.COM, yasal tebligat yollarının yanı sıra, işbu sözleşme kapsamında ÜYELERİNE yapacağı bildirim, ihbar ve ihtarları elektronik haberleşme kanallarıyla (sms, e-mail vs.) ÜYELERİNE gönderebilir. KULLANICI, üye olurken kendisine ALSANAARABA.COM tarafından elektronik haberleşme kanallarıyla bildirim gönderilmesini kabul etmiş sayılır. Bu şekilde yapılan tebligatlar geçerli bir tebligatın tüm sonuçlarını doğurur.

23. İşbu SÖZLEŞME süresiz olarak düzenlenmiştir ve Türk hukukuna tabidir. Taraflar arasında işbu SÖZLEŞMEDEN kaynaklanacak hususlarda ALSANAARABA.COM’un defter ve kayıtları tek ve kesin delil olacaktır.

Yirmi üç (23) maddeden ibaret bu üyelik genel prensipleri aynı çerçevede tarafları bağlayıcı niteliktedir.İlan Verme ve Üyelik Kuralları

İlan verme kuralları

İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece araç / ürün hakkındaki bilgiler yer almalıdır. Belirtilen bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.

Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar ilgili araca ait olmalıdır.

İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (fiyat, km, model v.b.) doğru bilgiler yer almalıdır.

Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri yer almamalıdır.

Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır.

Alsanaaraba.com’da bir araca ait sadece bir ilan verilebilir.

Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar girilmesi vb. nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir.

Aynı marka ve modele ait farklı araçlar için ayrı ilan girişi yapılması gerekmektedir.

Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılamaz.

Platforma yapılan araç girişlerinde mutlaka mal sahibinin onayı alınmalıdır.

İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır.

İlan başlığı veya açıklamasında “alınır”, “aranıyor” vb. ibarelere yer verilemez.

Satılan ilanlar yayından kaldırılmalıdır. Bu konuda hakkında şikayet bildirimi gelen kullanıcımızın üyeliği dondurulabilir.
Diğer Filtreler
Fiyat Yıl Kilometre Yakıt Tipi Vites Kasa Tipi Motor Hacmi Motor Gücü Renk Çekiş İlan Sahibi İl Araç Durumu Hasar Durumu Plaka Uyruk Diğer


Satılık Araba

Sahibinden

Şehir

0 Km

Satılık Alfa Romeo
Satılık Audi
Satılık BMW
Satılık Chevrolet
Satılık Citroen
Satılık Dacia
Satılık Ferrari
Satılık Fiat
Satılık Ford
Satılık Honda
Satılık Hyundai
Satılık Jaguar
Satılık Kia
Satılık Lamborghini
Satılık Maserati
Satılık Mazda
Satılık Mercedes
Satılık Mini
Satılık Mitsubishi
Satılık Nissan
Satılık Opel
Satılık Peugeot
Satılık Porsche
Satılık Renault
Satılık Seat
Satılık Skoda
Satılık Subaru
Satılık Suzuki
Satılık Tofaş
Satılık Toyota
Satılık Volkswagen
Satılık Volvo